
Strandnära renoverad duplexlägenhet med privat solarium
Duplex lägenhet - nära Playas de Torrevieja, Calle Manuel Galián
Välkommen till denna fina totalrenoverade duplex lägenhet på ett av Torreviejas mest attraktiva område!
Stor och ljus lägenhet på 144 kvm riktig boyta delad i två våningar med private takterrass i sydostläge. Lägenheten består av ett stor vardagsrum med stora fönsterpartier mot söder, ett badrum med dusch, ett sovrum /arbetsrum och en mycket stort separat kök med matsal och tvättstuga.
En trappa upp, finner ni 3 sovrum (Master sovrum har walk-in-closet) och ett badrum med badkar samt en stor takterrass (24 m2) med havsutsikt och sol hela dagen.
Bostaden är lugnt belägen i en lummig omgivning samtidigt som kommunikationer och hela centrumområdet med dess stora utbud av nöje, shopping och service ligger alldeles runt hörnet. Sandstranden Playa del Cura och strandpromenaden når du på 5 minuters promenad (bara 650 meter från fastigheten ) medan om 850 meter avstånd har du Palya de Los Locos med allt vad det har att erbjuda.
En unik fastighet med stora uthyrningspotential.
Ansvarig Mäklare
Naima Khan
Grundfakta
Pris: | 135 000 Euro PRIS I EURO GÄLLER |
Antal rum: | 6 rum och kök |
Boarea: | 144 Kvm |
Biarea: | 24 Kvm |
Byggnad m.m
Byggnadstyp: | Flerfamiljshus |
Fasad: | Puts |
Bjälklag: | Betong |
Grundläggning: | Gjuten betongplatta |
Grundmur: | Betongsten |
Fönster: | 2-glas |
Vatten och avlopp: | Kommunalt VA |
Uppvärmning: | Värmepump |
Ventilation och kyla: | Självdrag |