
Modern & nytt med takterrass, pool, garage mm.
Oasis Beach VII - Punta Prima, Punta Prima
Fantastisk bungalow på översta våningen till salu på gångavstånd från stränderna i Punta Prima.
Nybyggd bungalow belägen på översta våningen i den populära OASIS BEACH COMPLEX med 2 sovrum, 2 badrum, vackert och ljust vardagsrum, öppet fullt utrustat kök, balkong och privat takterrass med fantastisk utsikt. Det vackra komplexet har pool, gröna områden, underjordisk parkeringsplats.
Lägenheten kommer att säljas möblerad och priset inkluderar parkeringsplats.
Komplexet ligger på gångavstånd till den vackra sandstranden i Orihuela Costa, nära stormarknader, banker, busshållplats, restauranger och barer.
Punta Prima är en berömd spansk resort som ligger inom 40 minuters bilresa från den internationella flygplatsen Alicante och har bussförbindelse med flygplatsen och angränsande kuststäder. I närheten av kusten kan du hitta stora underhållningskomplex, stormarknader, golfklubb och vattensporter. Trevlig fastighet att bo i Spanien året runt.
Ansvarig Mäklare
Naima Khan
Grundfakta
Pris: | 175 000 Euro Pris i EURO € gäller ! |
Antal rum: | 3 rum och kök |
Boarea: | 85 Kvm |
Biarea: | 55 Kvm |
Byggnad m.m
Byggnadstyp: | Flerfamiljshus |
Byggnadsår: | 2018 , TOP FL. BUNGALOW MED TAKTERRASS |
Fasad: | Puts |
Bjälklag: | Betong |
Grundläggning: | Gjuten betongplatta |
Grundmur: | Betongsten |
Fönster: | 2-glas |
Vatten och avlopp: | Kommunalt VA |
Ventilation och kyla: | Självdrag |